вівторок, 29 вересня 2020 р.

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ 8-А КЛАС (УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА)

 ТЕМА. Українські народні думи. Кобзарі та лірники. Національна капела бандуристів України (24.09.2020)


Національна капела бандуристів України.


Домашнє завдання (24.09.2020) :

1.Підготувати доповідь про бандуристів, кобзарів та лірників

2.ТЛ.:дума(записати визначення у зошит)

3.Опрацювати матеріал підручника на ст.24-26


ТЕМА. Дума "Маруся Богуславка". Морально-етичні проблеми у творі.(30.09.2020)

Буктрейлер "Дума про Марусю Богуславку"

 


Домашнє завдання (30.09.2020):

1.Прочитати думу

2.Виконати тестові завдання на ст.31


ТЕМА.УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ.НАРОДНІ ДУМИ :"САМІЙЛО КІШКА", "ДУМА ПРО КОЗАКА ГОЛОТУ".(01.10.2020)

Домашнє завдання (01.10.2020):

1.Прочитати думу (на вибір)

2.Написати доповідь на прочитану думу


ТЕМА. ІЗ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ (КІНЦЯ ХХ-ПОЧАТКУ ХХІ СТ.) ВАСИЛЬ ГЕРАСИМЮК ("ЧОЛОВІЧИЙ ТАНЕЦЬ"),ІВАН МАЛКОВИЧ ("ІЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧІ")...(13.01-14.01.2021)

ТЛ: ІСТОРИЧНІ ПІСНІ


Василь Герасим'юк "Чоловічий танець"


Іван Малкович "З янголом на плечі"


Анатолій Мойсієнко "Жовтень жовті жолуді"Галина Кирпа "Мій ангел такий маленький..."


Домашнє завдання:(13.01-14.01.2021)
1.Опрацювати у підручнику ст.75-83
2.Переглянути матеріал в блозі         
         3.Виразно читати поезії                               
                      4. Вивчити одну поезію напам'ять                          

ТЕМА. Урок позакласного читання. Наталена Королева.
"Легенди старокиївські".(20.01.2021)


Домашнє завдання (20.01.2021):
1.Переглянути інформацію в блозі
      2.Прочитати "Легенди старокиївські


ТЕМА. Іван Карпенко-Карий. Короткі відомості про життя і творчість видатного українського драматурга ХІХ ст., про  театр корифеїв. Трагікомедія "Сто тисяч"- класичний взірець українського театру корифеїв. (21.01.2021)

 


Іван Карпенко-Карий хронологічна таблиця 29 вересня 1845 – народився Іван Карпович Тобілевич в с. Арсенівка поблизу Єлисаветграда. Навчався в Бобринецькому повітовому училищі. (псевдонім «Карпенко-Карий» поєднує в собі ім’я батька та улюбленого літературного персонажа Гната Карого — героя п’єси Т. Шевченка «Назар Стодоля»). 1859 р. – працює писарчуком станового приставу в містечку Мала Виска, пізніше — канцеляристом міської управи. 1864 — на службі в повітовому суді. 1865 — переїхав до Єлисаветграда, де працював столоначальником повітового поліцейського управління, брав участь у аматорських виставах О.Тарковського, публікував літературно-критичні статті, став членом нелегального народовольського гуртка Опанаса Михалевича. 1870 — одружився з Надією Тарковською (у них було 3 дітей). Як посаг отримав родинний хутір Тарковських. 1881 — втратив дружину Надію, наступного року померла дочка Галина. 1883 — оповідання «Новобранець» (під псевдонімом Гнат Карий). За неблагонадійність був звільнений із посади секретаря поліції. Вступив до театральної трупи М. Старицького. 1883 — одружився з Софією Дітковською, хористкою трупи М.Старицького (мали 2 спільних дітей). 1884 — заарештований і засланий до Новочеркаська. Працював ковалем, пізніше відкрив палітурну майстерню. У засланні написав першу драму «Чабан» («Бурлака»), а також п’єси «Бондарівна», «Розумний і дурень», «Наймичка», «Безталанна». 1886–1887 — п’єси «Бондарівна», «Розумний і дурень», «Наймичка», «Безталанна», «Мартин Боруля». 1886 — вийшов перший «Збірник драматичних творів» І. Карпенка-Карого. 1887 — отримавши дозвіл на звільнення, повернувся з дружиною Софією в Україну. 1888 — з І.Карпенка-Карого зняли гласний нагляд. Він вступив до трупи свого брата Миколи Садовського, пізніше — до трупи іншого брата — Панаса Саксаганського. 1890 — вступив до товариства українських артистів, написав комедію «Сто тисяч». 1897 — склав записку до з’їзду сценічних діячів у Москві, присвячену переслідуванню українського театру, яку з трибуни з’їзду виголосив Панас Саксаганський. 1899 — «Сава Чалий», присвячену подіям гайдамаччини 18 століття. 1900–1904 — створив власну трупу, п’єси «Хазяїн», «Суєта», «Житейське море». 1906 — захворів, залишив сцену й виїхав на лікування до Берліна. 15 вересня 1907 року Карпенко-Карий помер після тяжкої хвороби у Берліні, куди їздив на лікування; поховано його на хуторі Надія.

Театр корифеїв

Опис

Опис

Теа́тр корифе́їв — перший професійний український театр. Його було відкрито 1882 року в Єлисаветграді тодішньої Російської імперії, і в цей рік український театр відокремився від польського та російського. Засновником театру був Марко Лукич Кропивницький, що володів усіма театральними професіями. Вікіпедія
Засновано27 жовтня 1882 р., Кропивницький


Корифеї українського театру

Іван Карпенко- Карий "Сто тисяч"Домашнє завдання (21.01.2021):
1. Прочитати біографію І.Карпенка-Карого, зробити конспект в зошиті.

2.Переглянути інформацію в блозі.

3.Прочитати трагікомедію "Сто тисяч" або прослухати аудіокнигу .

4.Записати в зошит визначення з теорії літератури(драматичний твір, комедія, трагікомедія).


ТЕМА. Урок літератури рідного краю. Ознайомлення з творчістю письменників-земляків. (10.02.2021)


Домашнє завдання: (10.02.2021)
1. Підготувати доповідь про письменників-земляків


ТЕМА. МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ. "ДОРОГОЮ                          ЦІНОЮ"


Домашнє завдання:
1. Прочитати твір
2. Знати зміст       
         3. Вміти переказувати
Тема .Олександр Довженко - видатний український кінорежисер і письменник. "Ніч перед боєм"- твір про героїзм, самовідданість, патріотичні почуття українців.
(03.03.2021)

"Ніч перед боєм"

Домашнє завдання:
1.Опрацювати матеріал підручника
2.Переглянути інформацію в блозі
3.Презентація
4.Переглянути фільм
5.Записати в зошит літературний паспорт твору

Тема. Образи діда Платона і діда Савки. Їхній моральний
урок для солдатів. (04.03.2021)
Савка і Платон — звичайні українські селяни, що перевозять через річку Десну бійців, які відступали під натиском нацистських військ. Ось яким змальовує автор одного із старих: „Савка вийшов із своєї хатки і дивився на нас як намальований. Було йому літ сімдесят чи, може, й більше. Він був маленький, з підстриженою борідкою. Був би він сильно схожий на святого Миколу-угодника, коли б величезна... стара кепка не лежала у нього на ушах та землистого, так би мовити, кольору светр не висів на ньому, як на хлопчику батьків піджак“. Красивим та непохитним змальовує автор діда Платона: „Він стояв на кормі з веслом, суворий і красивий, і дивився вперед поверх нас“. І хоча зовні вони спокійні, розважливі й стримані, проте відчувається, що всім серцем переживають поразку воїнів: „По сухому темному лицю текли сльози і падали в Десну“.

Діди — носії великого життєвого досвіду, мудрості, розважності. Мова персонажів насичена просторічними елементами. Висміюючи боягузів і панікерів, старі використовують форму удаваного нерозуміння: „Щось ви, хлопці, не той, не як його, не туди неначе йдете“. Звучать їхні спогади про синів Левка і Демида: „Коли б оце Левко із своїм полком та був тут, той би не одступив, ні. Той би цього човна повернув назад, та по шиям, по шиям!..“ „Отакий і мій Демид. Його огнем печи, на шматки ріж, ну не одступить. Куди твоє діло!“

Осудливі слова старих рибалок для тих, хто відступав, були образливими. Можливо, не завжди справедливо й не на адресу дорікають воїнам, одягненим у нове та часом позбавленим сили духу, але скільки гіркої правди й болю в їхніх словах! Своїми розмовами старі запалюють вогонь ненависті до ворогів Вітчизни в серцях молодих воїнів, пробуджують у них віру в перемогу: „Людська душа молодецька сильніша за всяку танкетку! Була, єсть і буде!“

Самі діди спокійно ставляться до смерті. „Кому на війні судилося вмерти — так не викрутишся“, — говорить старий Савка. Вони доводять, що вміють не лише дорікати. Платон та Савка — справжні патріоти, бо ладні віддати за Батьківщину життя. Петро Колодуб довідується про загибель старих: виявилося, що вони перекинули човна з нацистськими вояками й самі загинули у хвилях Десни разом із ними.

Домашнє завдання:(04.03.2021)

1.Прочитати твір "Ніч перед боєм"

2.Знати зміст. Вміти переказувати

3.Записати в зошиті характеристику образів (діда Платона і діда Савки)

4.Опрацювати матеріал у підручнику і в блозі


Тема. Ніна Бічуя. "Шпага Славка Беркути" - повість про школу  й проблеми дорослішання. Особливості композиції твору. (10.03.2021)
Домашнє завдання:(10.03.2021)
1. Ознайомитись з біографією Ніни Бічуї
           2. Прочитати повість "Шпага Славка Беркути
                   3. Опрацювати інформацію в блозі
                   4. Переглянути буктрейлер


Немає коментарів:

Дописати коментар